Kavitasyon yöntemiyle zayıflama hakkında her şey

Kavitasyon yöntemiyle zayıflama hakkında her şey
21 Ağustos 2013 tarihinde eklendi, 3.444 kez okundu.

Sevgili okurlarımız, sizler uğruna hazırlamış olduğumuz bugünki konu başlığımız ‘Kavitasyon yöntemiyle zayıfllakin hakkında her şey’. İlginizi çekeceğini ve faydalı olabileceğini düşündüğümüz bu konumuzu umarım beğenirsiniz. Beğenilerinizi yahut sormak istediklerinizi yorum olarak bizlere iletebilirsiniz.

kavitasyon yontemiyle zayifllakin hakkinda her sey 2 Kavitasyon yöntemiyle zayıflama hakkında her şey

Zayıflamak uğruna başvurmadığımız yer, denemediğimiz yöntem kalmadı. Diyetlerden yaka silkenler çareyi alternatif uygulamalara yönelmekte buldu.

Kavitasyon, adını sıkça duyduğumuz; ancak hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmadığımız bir yöntem. Onunla ilgili birçok şehir efsanesi dolaşıyor; lakin söylenenler acaba doğru mudur diyerek her insan şüpheye düşüyor.

Şimdi şüphelerinizi bir kenara bırakmanın vakti geldi. Kadıköy Şifa
Ataşehir Hastanesi’nden Medikal Estetik Uzmanı Dr. Devrim Gürsoy’a kavitasyon yöntemiyle ilgili merak edilen her şeyi sorduk. İşte yanıtlar!

kavitasyon yontemiyle zayifllakin hakkinda her sey 3 Kavitasyon yöntemiyle zayıflama hakkında her şey

Kavitasyon nedir, hangi amaçla kullanılır?
Kavitasyon; bölgesel yağlanma ve selülitle, ultrason (ses dalgaları) yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç apayrı liklerine neden olur. Bununla birlikte oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patllakin yaratır. Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depo yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır.

Vücudumuzda belli bölgelerde yaşa, cinsiyete, genetik gibi faktörlere bağlı olarak yağ stoklanmaları meydana gelir. Yağ moleküllerini parçallakin prensibiyle çalışan kavitasyon cihazı, istenilen bölgedeki stoklanmayı, yaraşır gıda ve su tüketimiyle destekli olarak gidermeyi hedefler.

kavitasyon yontemiyle zayifllakin hakkinda her sey 4 Kavitasyon yöntemiyle zayıflama hakkında her şey

Kavitasyon işlemi nasıl uygulanır, kaç seans sürer?
Uygullakin başlamadan bir gün önce ve sonraki gün en az 2,5 litre su içilmesi gerekir. Bu, eritilmiş olan yağların vücuttan atılması uğruna mutlaka uyulması gereken bir kuraldır.

Uygulama, haftada bir ya da iki seans olmak üzere, kişinin durumuna göre 8-10 seansta tamamlanır. Bir seans ortallakin 40 dakika sürer.

İlk seansta yağlı bölgenin kalınlığına göre değişen 2-10 cm arasında ciddi bir incelme görünebilir. Sonraki seanslarda bu incelme azalarak devam eder. Seans sayısı, kişinin durumuna göre belirlenir.

kavitasyon yontemiyle zayifllakin hakkinda her sey 5 Kavitasyon yöntemiyle zayıflama hakkında her şey

Kavitasyon uygulaması hangi bölgelere yapılabilir?
Uygullakin yağların yoğun olduğu her yerde yapılabilmektedir. Karın, bel, popo, basen, üst bacaklar, kalçanın iç ve dış kısımları, dizler, sırt ve kollar sıklıkla uygullakin yapılan bölgelerdir.

kavitasyon yontemiyle zayifllakin hakkinda her sey 6 Kavitasyon yöntemiyle zayıflama hakkında her şey

Kavitasyon kimlere uygulanamaz?
Hamilelerde, morbit obezite hastalarında, karaciğer ve böbrekle ilgili bozukluklarda, alerjik reaksiyonu olanlarda, hiper kalorili diyet yapanlarda ve farmokolojik terapi alanlarda uygullakin yapılması doğru değildir.

kavitasyon yontemiyle zayifllakin hakkinda her sey 7 Kavitasyon yöntemiyle zayıflama hakkında her şey

Kavitasyon güvenilir bir tedavi yöntemi midir, herhangi bir yan etkisi var mıdır?
Kavitasyon güvenilir bir tedavi yöntemidir. Ağrısız ve acısızdır, hasta sadece kulakta bir süre sonra adapte olunabilen çınllakin tarzında ses duyacaktır. Kişiye bağlı olarak da bazen ciltte geçici hafif morluklar oluşabilir. Hasta ve uygulayıcı doğru seçildikten sonra herhangi bir yan etki görülme ihtimali çok azdır.

kavitasyon yontemiyle zayifllakin hakkinda her sey 8 Kavitasyon yöntemiyle zayıflama hakkında her şey

Kavitasyonun başarı oranı nedir, uygulamadan sonra tekrar kilo alınması mümkün müdür?
Kavitasyon gibi zayıfllakin uygulamalarında mutlaka diyet yapılmalıdır. Diyet yapmayan hastada başarı oranı çok yüksek değildir. Sadece beslenme programına uyan hastalarda çok büyük yağ kayıpları ve toparlanma sağlanmaktadır.

Her beden kendine özgüdür, dolayısıyla kavitasyon da herkese aynı oranda etki yapmayabilir. Vücudunu korumak kişinin kendi elinde, eğer kişi beslenme düzenini ve spor alışkanlığını hayatına iyi adapte edebilirse, alınan sonucu uzun yıllar korur.

kavitasyon yontemiyle zayifllakin hakkinda her sey 9 Kavitasyon yöntemiyle zayıflama hakkında her şey

Kavitasyon yöntemiyle zayıfllakin hakkında her şey ile ilgili konumuzu okudunuz. Bu bilgileri faydalı bulduysanız facebook / twitter ikonlarından daha fazla kişiye ulaştırabilirsiniz. Ne demiş bir GSM operatörü ‘Hayat paylaştıkça güzel’ azıcık reklam yaptık gibi lakin olsun o kadar :)

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git