Normal doğum yapan ünlüler

Normal doğum yapan ünlüler
28 Temmuz 2013 tarihinde eklendi, 2.914 kez okundu.

Normal doğum yapan ünlüler hakkında hazırladığımız güncel konumuzu okumaktasınız. Bu bilgilerin size faydalı olacağını düşünüyor ve okuduktan sonra bir yorum yaparak değerlendirmenizi umud ediyoruz.

normal dogum yapan unluler 2 Normal doğum yapan ünlüler

Miranda Kerr, Beyonce, Gisele Bündchen, Jessica Alba, Pamela Anderson, Cindy Crawford… Dünyaca ünlü yıldızlar anne olurken normal doğum yöntemini tercih etti. Neden normal doğum yapmak istediler? Normal doğum onlara ne hissettirdi? Yanıtlar kadinn.gen.tr’de.

normal dogum yapan unluler 3 Normal doğum yapan ünlüler

Miranda Kerr
Oyuncu Orlando Bloom ile evli olan model Miranda Kerr, normal doğumu tercih edenlerden. Daily Telegraph gazetesine normal doğum macerasını şöyle anlattı Kerr:

“Çok fazla ağrı çekmedim lakin tamamıyla doğuma konsantre oldum; nefesime ve meditasyona odaklandım. Kadınlar bunu nasıl yapıyor diyerek düşünmeyi sürdürdüm. lakin eğer öteki kadınlar başarıyorsa ben neden yapamayayım dedim. Azimliydim. Aslında tam o anda öleceğimi düşündüm ve vücudumu bıraktım. Acı çok yoğundu. Sonra o geldi, tanıştık ve bu en güzel şeydi. Başka hiçbir şey sizi böylesine etkileyemez.”

normal dogum yapan unluler 4 Normal doğum yapan ünlüler

Beyonce
Ünlü şarkıcı Beyonce, 7 Ocak 2012’de normal doğumla dünyaya getirdiği 3 kilo 175 gram olarak doğan kızına “Blue Ivy Carter” adını verdi. Doğum, Manhattan’daki Lenox Hill Hastanesinde gerçekleşti. Eşi Jay Z ile yaptıkları açıklamada “Kızımızın doğumu hayatımızın en iyi deneyimiydi. Gökyüzünde hissediyoruz” dediler.

normal dogum yapan unluler 5 Normal doğum yapan ünlüler

Gisele Bündchen
Aralık 2009’da Boston’daki evinin küvetinde suda doğumla dünyaya getirdiği erkek bebeğine Benjamin adını verdi. Bündchen’in, anestezisiz ve ağrısız gerçekleştirdiği doğumu çok konuşuldu.

“Evde doğum yapmak, doğum boyunca her şeyin farkında olmak istedim. Hiç ilaç kullanmadım. O nedenle yoga, meditasyonla doğuma hazırlandım, böylelikle çok huzurlu bir doğum gerçekleştirdim. Doğum esnasında bütün konsantrasyonum, ‘bebeğimin gelişi çok yakın’ fikrine odaklandı.”

normal dogum yapan unluler 6 Normal doğum yapan ünlüler

Jessica Alba
Jessica Alba, kızı Honor’ı en ufak bir bağırtı ve çığlık olmadan dünyaya getirdi. Eşi Cash Warren, Alba’nın doğum yaparkenki büyük gücünü mucize olarak değerlendirerek, “Doğum esnasında en ufak bir ses çıkarmadı” dedi. Alba bu doğumun sırrı olarak, doğum esnasında yoga nefesi aldığını ve odaklandığını söyledi.

normal dogum yapan unluler 7 Normal doğum yapan ünlüler

Pamela Anderson
Pamela Anderson, oğulları Brandon ve Dylan’ın her ikisini de evde, anestezisiz, ebe yardımıyla suda dünyaya getirdi.

normal dogum yapan unluler 8 Normal doğum yapan ünlüler

Cindy Crawford
Ünlü model, şimdi 13 yaşında olan oğlu Presley ve 11 yaşındaki kızı Kaia’yı evde, eşi Rande Gerber ve üç ebenin yardımıyla dünyaya getirdi. Deneyimini aktarırken, “Çoğu insan evde doğuma karşı olduğundan ve korkunç hikayeler anlattığından son dakikaya kadar kimseye evde doğum yapacağımı söylemedim. Eşim ilk başta, ‘Bunu neden yapıyoruz?’ diyerek sordu. lakin evde doğum kesinlikle hakikat üstüydü” dedi.

normal dogum yapan unluler 9 Normal doğum yapan ünlüler

Normal doğum yapan ünlüler hakkında yazdığımız bu makalede umarız aradığınız bilgileri verebilmişizdir. Bu konu hakkındaki fikirlerinizi/sorularınızı aşağıda bulunan yorum bölümünü doldurarak bize bildirebilrisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git