Tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar?

Tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar?
22 Nisan 2012 tarihinde eklendi, 9.643 kez okundu.

Tükenmez Kalem Lekesi

Tükenmez kalem, kolay bulunması ve rahat kullanımı ile günlük yaşamda en fazla kullanılan kalem olma özelliğini taşır.
Hal böyle olunca da giysiler, halılar veya diğer yüzeylerde her an tükenmez kalem lekesi ile karşılaşılabilmektedir.

Bu sayfalarda yer alan tükenmez kalem lekesi çıkarma tavsiyelerini yalnızca emin olduğunuz kumaşlarda veya halılarda uygulayın.
Birden çok kumaş çeşidi kullanılmış narin giysiler için Dry Center Kuru Temizleme Servisi’nden, hassas elyaf çeşitlerinden üretilmiş veya özel boyalar içeren halılar için de Dry Center Halı Yıkama Servisi’nden hizmet alabilirsiniz.

Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

  • Tükenmez kalem lekesi için daima en kısa sürede müdahale edin. Tükenmez kalem lekesine daha ıslak durumdayken müdahale edilmesi lekenin çıkarılmasına olumlu etki eder.
  • Tükenmez kalem sıvısı yoğunsa öncelikle beyaz ve temiz bir kuru bez veya kağıt havluya lekeyi emdirin.
  • Sonra bir kaşık ağartıcı içermeyen sıvı çamaşır deterjanı ve bir bardak suyla hazırladığınız karışımı temiz ve beyaz bir kağıt havlu veya beze emdirin ve bunlar yardımıyla tükenmez kalem lekesi olan noktayı ovmadan bastırarak tamponlayın.
  • Giysiyi talimatında belirtildiği gibi yıkayın. Halıyı da mümkün olan en az suyla durulayın.
  • Giysiyi havayla kuruması için asın. Halı üzerindeki nemi, kuru ve temiz bir pamuklu bez veya kağut havlu ile tamponlayarak alın.

Saç spreyi, tükenmez kalem lekesi çıkarmak için etkili midir?

Evet, markası hiç önemli değil deri koltuklarınızdan tükenmez kalem lekesini saç spreyi ile çıkarabilirsiniz. Fakat şunu unutmayın! Lekeyi önce herhangi bir detarjan ile silin. 1 gece bekletin. Saç spreyini ondan sonra uygulayın ki daha iyi sonuç alabilesiniz. 1 gece bekledikten sonra, saç spreyini lekenin üzerine sıkın. Herhangi bir fırça yardımıyla (ben diş fırçasını kullandım) iyice fırçalayın. Leke çıkana kadar bu işlemi tekrarlayın. Spreyi sıkın ve fırçalayın. Eskisi gibi olmasını bekleyemeyiz elbette. Ama leke göze çarpmıyor en azından. Benim uygulama şeklimi ve lekenin nasıl çıktığını aşağıdaki resimlerde görebilirsiniz. Umarım sizde aynı sonucu alırsınız.

İspirto, tükenmez kalem lekesi çıkarılır iken kullanılabilir mi?

İspirto kullanmak, giysiden ve halıdan tükenmez kalem lekesi çıkarmak için bazı durumlarda başarılı olabilmektedir.
Bununla birlikte ispirtonun hem yanıcı hem de zararlı bir madde olmasından dolayı kullanımını tavsiye etmiyoruz.
* Bu sayfada, tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar konusunda birçok uygulamada etkili olmuş leke çıkarma teknikleri yer almaktadır. Tükenmez kalem lekesi çıkarılır iken kullanılabilecek bu teknikler, tavsiye niteliğindedir ve ulaşılan sonuçlar uygulayan kişinin inisiyatifindedir.

tükenmez kalem lekesi 1 231x300 Tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar?

Tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar?

tükenmez kalem lekesi 2 231x300 Tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar?

Tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar?

tükenmez kalem lekesi 3 233x300 Tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar?

Tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar?

tükenmez kalem lekesi 4 231x300 Tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar?

Tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar?

tükenmez kalem lekesi 5 231x300 Tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar?

Tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar?

 

 

 

 


Arama Kayıtları: tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar, suni deriden tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar, deri koltuktan tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar, koltuktaki tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar, deri sandalyeden tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar, deri ceketten tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar, suni deri üzerindeki tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar, beyaz deri koltuktan tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar, suni deride tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar, deriden tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar, tükenmez kalem lekesi, tükenmez kalem lekesi koltuktan nasıl çıkar, beyaz deriden tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar, suni derideki tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar, koltuktan tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar, t?kenmez kalem lekesi nas?l ??kar, tkenmez kalem lekesi deriden nasl kar, suni deriden leke nasıl çıkar, koltukta tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar, deri koltuk üzerindeki tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar, deri koltuktan tükenmez kalem lekesi nasıl çıkarılır, deri sandalyedeki tùkenmez kalem lekesi nasil çikar, suni deriden tükenmez kalem lekesi nasıl çıkarılır, deri sandalyeden tükenmez kalem nasıl çıkar, suni deriden mürekkep lekesi nasıl çıkar, beyaz deri koltuk tükenmez kalem lekesi, deri koltuktan kalem lekesi nasıl çıkar, derideki tükenmez kalem nasıl çıkar, deriye yazilan kalem boyasi nasil cikar, koltuk lekeleri cikarma

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git